סרטי מלחמה מומלצים

 

סרטי מלחמה מומלצים


גשר אחד רחוק מדי 1977 ****

A BRIDGE TOO FAR

סיפורו של אחד הכשלונות הצבאיים הגדולים והטראגיים ביותר במלחמת העולם השנייה שהתרחש עת ניסו צבאות בנות הברית לעבור את גשרי הריין בשנה האחרונה של המלחמה. דירק בוגארד, מייקל קיין, לורנס אוליבייה, ג'יימס קאן ושון קונרי הם אחדים מצוות גדול של שחקנים מעולים המשתתפים בסרטו של ריצ'רד אטנבורו. 175 דקות.

 

כלבי מלחמה 1980 ***

THE DOGS OF WAR

חיילים מקצועיים נשכרים לבצע משימה צבאית בארץ רחוקה. עם כריסטופר וולקן, טום ברנג'ר וקולין בלקלי בסרטו של ג'ון אירוין. 105 דקות.

 

הכל שקט בחזית המערב 1930 ****

ALL QUIET ON THE WESTERN FRONT

מבוסס על ספרו של אריך מריה רמארק. המלחמה העולמית הראשונה מנקודת מבטה של יחידת לוחמים גרמניים המשתתפת במלחמת החפירות הממושכת בין גרמניה לצרפת. סרט רב עוצמה על חוסר הטעם שבמלחמה. עם ליוו איירס, לואיס וולהיים וסלים סמרוויל בסרטו של לואיס מיילסטון. 103 דקות. של.

 

התקפה 1956 ***

ATTACK

יחידת חיילים אמריקאית מונהגת בקרב על ידי מפקד פחדן המסכן את חייהם של חבריה. משחק מצויין של ג'ק פאלאנס, לי מארוין ואדי אלברט בסרטו של רוברט אלדריץ'. 107 דקות. של.

 

תותחי נברון 1961 *****

THE GUNS OF NAVARONE

קבוצת אמיצים נבחרים יוצאים במלחמת העולם השנייה אל האי נברון בכדי לחדור אל אחד המבצרים הגרמניים השמורים ביותר ולפוצץ את תותחי הענק הגרמניים המאיימים על מעבר ספינות בנות הברית. גריגורי פק, דיוויד ניבן, אנטוני קוין, סטנלי בייקר, ג'יימס דארן, ריצ'רד האריס ואירן פאפאס בסרטו של ג'. לי תומפסון. 157 דקות.

 

הכומתות הירוקות 1968 ***

THE GREEN BERETS

קורות מעלליה של יחידת צבא אמריקנית מובחרת. ג'ון ויין, דיויד ג'אנסן וג'ים האטון בסרט בעל גוון פטריוטי מוצהר שבויים על ידי ג'ון ויין. 141 דקות.

 

גיהנום בפסיפיק 1969 ***

HELL IN THE PACIFIC

בעיצומה של מלחמת העולם השנייה נקלעים לאי נידח באוקיינוס השקט שני חיילים, יפני ואמריקני, לעימות חזיתי. לי מרווין וטושירו מיפונה בסרטו של ג'ון בורמן. 103 דקות.

 

מלך עכברוש 1956 *****

KING RAT

במחנה שבויים נוצרת חברה בזעיר אנפין בה מתגלים ערכים של ידידות ועזרה הדדית למול ערכים של ניצול ורוע. ג'ורג' סיגל, ג'ון מילס וטום קורטניי מצוינים בסרטו של בריאן פורבס. 139 דקות. של.

 

כפירי אריות 1958 ***

THE YOUNG LIONS

על רקע מלחמת העולם השנייה חוצים זה את זה קורותיהם של שלושה צעירים, שני אמריקניים וגרמני, המשתתפים וחווים את המלחמה משני צידי המתרס. עם מרלון ברנדו, דין מרטין, מונטגומרי קליפט ומכסימיליאן של בסרטו של אדוארד דמיטריקס. 167 דקות. של.

 

אווזי הבר 1978 ***

THE WILD GEESE

סיפור מלחמה מרתק מתחיל כאשר קבוצת מפקדים מובילה כוח צבאי המורכב משכירי חרב אל תוך יערות אפריקה בכדי להציל משביו נשיא אפריקני שנחטף. ריצ'רד ברטון, רוג'ר מור וריצ'רד האריס בסרטו של אנדריו ו. מקלאגן. 132 דקות.

 

הנשרים פשטו עם שחר 1969 **

WHERE EAGLES DARE

לפי ספרו של אליסטייר מקליין. קבוצת מומחים נבחרים יוצאת בעיצומה של המלחמה למשימה מסוכנת לחילוץ קצין אמריקני שבוי בידי המודיעין הגרמני בטירה מבוצרת באירופה. הרבה פעולה ומתח. קלינט איסטווד וריצ'רד ברטון בסרטו של בריאן ג'. האטון. 156 דקות.

 

פון ריאן אכספרס 1965 ****

VON RIAN'S EXPRESS

אסירים של בנות הברית אשר נמלטים ממחנה שבויי בנות הברית באיטליה משתלטים על רכבת גרמנית בדרכם אל החופש. פרנק סינטרה מצוין בתפקיד קולונל אמריקני המוביל אחריו בני ברית בריטיים. עמו מופיע טרבור הווארד בסרטו של מארק רובסון. 117 דקות.

 

סטאלאג 17 1953 ****

STALAG 17

קבוצת חיילי בנות הברית מתכננת בריחה ממחנה שבויים גרמני בתקופת מלחמת העולם השנייה ונקלעת לסיכסוך פנימי כשאחד מחבריה נחשד בריגול לטובת הגרמנים. ויליאם הולדן, דון טיילור, אוטו פרמינג'ר, רוברט שטראוס ופיטר גרייבס בסרטו המצוין של בילי ויילדר. 120 דקות. של.

 

לורנס איש ערב 1962 *****

LAWRENCE OF ARABIA

פעלו של האנגלי לורנס במדבריות ערב בתחילת המאה ה20 ותרומתו למסגרות הפוליטיות של ימינו מונצחת בסרט גדול ורחב יריעה. תאור הדרך בה הפכו הערבים משבטים נודדים לאומות מאורגנות משולב בדיון על הבדלי תפישות בין המערב למזרח. פיטר אוטול מפגין משחק עילאי. עם אנטוני קווין, אלק גינס, ג'ק הוקינס, עומר שריף וחוזה פרר. 222 דקות.

 

למי צלצלו הפעמונים 1943 *****

FOR WHOM THE BELL TOLLS

על פי ספרו של ארנסט המינגוויי. בעיצומה של מלחמת האזרחים הספרדית מקבל לוחם-מתנדב אמריקאי משימת חבלה מסוכנת ונפגש לצורך זה עם חבורת אנשי מחתרת ספרדים ועם אהבת חייו. גרי קופר ואינגריד ברגמן בסרטו של קינג וידור. 130 דקות.

 

מילכוד 22 1970 ***

CATCH 22

על פי ספרו של ג'וזף הלר. דרך סיפורה של יחידה צבאית אמריקאית במלחמה נחשפים הבלבול, השחיתות, חוסר התכלית והטפשות שבמערכת הצבאית והפוליטית. עם אלן ארקין, מרטין בלזם, ריצ'רד בנג'מין, ארט גרפונקל, אנטוני פרקינס, מרטין שין, ג'ון וייט ואורסון וולס בסרטו הסטירי של מייק ניקולס. 121 דקות.

 

גליפולי 1981 ****

GALLIPOLI

צעירים אוסטרלים מתנדבים לסייע לבריטניה במלחמתה כנגד התורכים. מל גיבסון מעולה בסרטו החשוב של פיטר ור על חוסר הטעם שבמלחמה לא רציונלית. 110 דקות.

 

אפוקליפסה עכשיו 1979 ****

APOCALYPSE NOW

אודיסאה ויאטנמית; משימתו המסתורית של לוחם חרש אמריקאי מביאה אותו, בעיצומה של מלחמת ויאטנם, אל אתרי הקרבות ואל יערות העד, שם הוא פוגש בקולונל אמריקני שהפגישה עם המזרח שינתה את ערכיו. עם מרטין שין, מרלון ברנדו, רוברט דובאל, פרדריק פורסט ודניס הופר בסרטו של פרנסיס פורד קופולה. 159 דקות.

 

הגשר על הנהר קוואי 1957 *****

THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI

במחנה שבויים בריטיים בידי היפנים במלחמת העולם השנייה מתחולל עימות בין קצין בריטי שבוי לשוביו. אחד הסרטים הטובים והחשובים שנעשו אודות המלחמה. שיאי משחק של אלק גינס, ג'ק הוקינס וויליאם הולדן במאבק הערכים הבריטי-אמריקאי מול התרבות המזרחית בסרטו של דיויד לין. 161 דקות.

 

פאטון 1970 ****

PATTON

סיפורו של גנרל פאטון שניצח על כמה מהקרבות המכריעים במלחמות השריון של מלחמת העולם השנייה ונבלם בדרכו על ידי פוליטיקאים. ג'ורג' ס. סקוט מעולה בתפקיד פאטון. עם קארל מלדן וסטפן יאנג בסרטו של פרנקלין ג'. שאפנר. 169 דקות.

 

פול מטאל ג'אקט 1987 ****

FULL METAL JACKET

צעירים אמריקאים ההופכים לחיילים עוברים מסע היכרות עם המציאות בתקופת מלחמת ויאטנם. דיון קשה בנחיצות כללי החיילות בסרטו של סטאנלי קובריק. 120 דקות.

 

צייד הצבאים 1978 *****

THE DEER HUNTER

חבורת ידידים בני עיירה תעשייתית בארה"ב מגלים מובנים חדשים לערכי החופש, החיים, הידידות והאהבה בדרך הקשה, כאשר שלושה מהם מתגייסים לצבא ומשתתפים במלחמת ויאטנם. עם רוברט דה נירו, ג'ון סאואג', מריל סטריפ וכריסטופר וולקן בסרטו של מייקל צ'ימינו. 183 דקות.

 

אות הגבורה 1977 ****

CROSS OF IRON

ליחידת צבא גרמנית הלוחמת במלחמת העולם השנייה בחזית הרוסית מגיע קצין בן אצולה המבקש להשיג צל"ש גם במחיר חיי פיקודיו. התבוננות נדירה לתוך עולמו של החייל הגרמני במלחמה. ג'יימס קובורן, מכסימיליאן של, ג'יימס מייסון, דיוויד וורנר וסנטה ברגר בסרטו של סם פקינפה. 119 דקות.

 

שבילי תהילה 1957 *****

PATHS OF GLORY

במלחמת העולם הראשונה דורש מפקד גייסות צרפתי להוציא להורג שלושה מפיקודיו בעוון פחדנות למען "יראו וייראו". קירק דוגלאס, רלף מיקר ואדולף מנז'ו בסרטו הכאוב והמרגש של סטאנלי קובריק, אשר נאסר בזמנו להקרנה בישראל. 86 דקות. של.

 

שנים-עשר הנועזים 1967 ***

THE DIRTY DOZEN

למשימה חשובה בעורף האוייב בעיצומה של מלחמת העולם השנייה נבחרים שנים עשר נידונים למוות שאין להם מה להפסיד. לי מארווין, ארנסט בורגנין, צ'רלס ברונסון, ג'ים בראון, ג'ון קסווטס ודונלד סתרלנד בסרט הפעולה המרתק של רוברט אלדריץ'. 145 דקות.

 

גנרל מקארתור 1977 ****

MacArthur

סיפור הקריירה המאלפת של גנרל דוגלס מקארתור, המפקד העליון של בנות הברית במשך מלחמת העולם השניה ומפקד צבא ארה"ב במלחמת קוריאה. בסרטו של ג'וזף סרג'נט מופיעים גרגורי פק, אד פלנדרס ודן אוהרלי. 123 דקות.

 

הקרב על גשר רמאגן 1969 ***

The Bridge at Remagen

כשכוחות בנות הברית מתקדמים לשלב האחרון של המלחמה בנאצים, מחליטים האחרונים לפוצץ את הגשר האחרון על נהר הריין, כשהם בולמים את אנשיהם שלהם על הגדה המוטעית. תאור הקרב הגדול שבו נשברת ההתנגדות הנאצית לכוחות הברית. ביים ג'ון גילרמין. מככבים ג'ורג סיגל, רוברט ווהן ובן גזארה. 113 דקות.

 

טוברוק 1967 ***

Tobruk

בספטמבר 1942 התעמת החיל הגרמני של הגנרל רומל עם כוח בריטי מיוחד שנשלח לחסום את דרכו למצרים. סיפור חלק מאחת המערכות הגדולות של מלחמת העולם השניה, בה ניסו הנאצים לכבוש את צפון אפריקה ולפלוש למזרח התיכון. בסרטו של ארתור הילר משחקים רוק הדסון, ג'ורג פפרד וגיי סטוקוול.

נתונים נוספים