סרטי מערבונים מומלצים

 

סרטי מערבונים מומלצים


עץ התליה 1959 ****

The Hanging Tree

רופא שמנסה להציל פושע מקומי ממשפט ההמון המנסה לתלות אותו מוביל לעימות דרמטי ולהתפתחות מערכות יחסים ייחודיות. גרי קופר, מריה של, קרל מלדן וג'ורג' ס. סקוט מצוינים בסרטו של דלמר דייווס. 100 דקות.

 

האיש שירה בליברטי ואלאנס 1962 ****

The man who shot liberty walance

עימות שמתחולל על רקע שליטה כוחנית בעיירה יוצר תשתית עקרונית להגדרת מערכת יחסים פוליטית ראויה. ג'יימס סטיוארט, ג'ון ויין, ורה מיילס ולי מרווין בסרטו של ג'ון פורד.

 

חיילים על סוסיהם 1959 ***

The Horse Soldiers

יחידה צבאית רכובה נשלחת אל מעבר לקוי האויב במטרה להשמיד מחנה אספקה ומסילת רכבת. ג'ון ויין וויליאם הולדן בסרטו של ג'ון פורד.

 

פאט גאראט ובילי הנער 1973 ***

Pat garret and billy the kid

פט גאראט המתבגר נשכר לשמש כאיש חוק על ידי קבוצת חוואים אך מטרתו האישית היא לפגוש את מכרו הוותיק בילי הנער. ג'יימס קובורן, כריס כריסטופרסון, ג'ייסון רוברדס ובוב דילן בסרטו של סם פקינפה. 117 דקות.

 

האלמו 1960 ****

The alamo

תאור המלחמה על מבצר האלמו בטכסס, אשר מגיניו שמו להם למטרה לחסום ככל האפשר את דרכו של הצבא המכסיקני במלחמת הקוממיות המקומית. ג'ון ויין מביים ומשחק לצידם של ריצ'רד וידמרק ולורנס הארווי המצוינים במערבון הסטורי פטריוטי, המבקש לבטא את הערכים האמריקניים. 161 דקות.

 

רב סרן דנדי 1965 ****

Major Dundee

בחורף האחרון של מלחמת האזרחים, מוביל קצין הפרשים דנדי יחידה צבאית בדרך חתחתים קשה, הדורשת התגברות על אתגרים שונים. צ'רלסטון הסטון, ריצ'ארד האריס, ג'יימס קובורן ומיכאל אנדרסון בסרטו המרתק של סם פקינפה.

 

צדק בקצה האקדח 1988 ****

Dead or Alive

אחרי סדרה של פשעים חמורים המבוצעת על ידי חבורת עריקים מתארגן מרדף כדי לפתור את הבעיה. בעימות המתחולל עולות סוגיות קשות של ערכי חיים יסודיים. כריס קריסטופרסון וסקוט וילסון בסרטו של ג'ון גילרמן. 101 דקות.

 

בצהרי היום 1952 *****

High Noon

חייו של איש חוק מקומי שנישא זה עתה מאוימים על ידי שלושה פושעים שעומדים להגיע העירה. גרי קופר וגרייס קלי הם איש החוק ואשתו המתעמתים עם הבעיה הקשה העולה מהשקפות אנשי העיר בסרט המערבון הקלאסי של פרד זינמן.

 

ג'וני גיטאר 1954 ****

Johnny guitar

מערבון מיוחד במינו, שאשה מתפקדת בו כנושאת העלילה הראשית; אשה שבנתה באר מחוץ לעיר מתוך שאיפה לבססו כמרכז עם מעבר הרכבות במקום, מוצאת את עצמה במרכזו של עימות דרמטי רומנטי, המשלב ניגוד ענינים עסקי ופשע. ג'ואן קראופורד מרשימה בסרטו של ניקולאס ריי, שבו מופיע גם סטרלינג היידן.

 

היו זמנים במערב 1968 ***

C'era una volta il West

סיפור רחב יריעה על זר מסתורי, המנגן במפוחית פה, המשתף פעולה עם אקדוחן כדי להגן על אלמנה יפה מפני פושע חסר רחמים המתאכזר אליה, על רקע עיר הצומחת במערב תוך כדי הקמת מסילת ברזל בערבה. הנרי פונדה, קלאודיה קרדינלה, ג'ייסון רוברדס וצ'רלס ברונסון בסרטו המרשים של סרג'יו לאונה, המלווה במוסיקה היפה של אניו מוריקיונה.

 

ורה קרוז 1954 ***

Vera Cruz

תוך כדי המרד המכסיקני של שנת 1866, נשכרת קבוצת הרפתקנים אמריקניים על ידי הקיסר המכסיקני מכסימיליאן ללוות רוזנת לעיר ורה קרוז. גרי קופר וברט לנקסטר משחקים בסרטו של רוברט אולדריץ'.

 

טום הורן 1980 ****

Tom Horn

איש טבע שפעל כסייר בשירותו הצבאי נשכר על ידי חוואים כדי להגן על רכושם מפני פושעים אך מוצא את עצמו עומד למשפט, טום הורן מגלם את ערכי המערב הישן העומדים למבחן אל מול העולם החדש. סטיב מקווין ולינדה אוונס בסרטו של ויליאם ויארד.

 

כיצד נכבש המערב 1963 ****

how the west was won

מספר פרקי קולנוע עשירים מתארים את הדרך שבה הגיע המערב האמריקאי להישגיו, החל בסיפורה של משפחת חלוצים המגיעה לנהר הגדול מאנגליה בתחילת המאה התשע-עשרה. צוות גדול של שחקנים, הכולל את קרול בייקר, ג'יימס סטיוארט, הנרי פונדה, קארל מלדן וגרגורי פק תחת שרביט הבימוי של כמה מגדולי בימאי אמריקה וביניהם ג'ון פורד והנרי האתאוויי.

 

קרון המלחמה 1967 ***

The War Wagon

טאו ג'קסון שב מהכלא לאחר ששרד התנקשות בחייו, אל החווה והזהב שפרנק פירס גנב ממנו. משחק מצוין של ג'ון ויין, קירק דוגלס והוארד קיל בסרטו של ברט קנדי.

 

ריו בראבו 1959 ****

Rio Bravo

שריף של עיירה קטנה מקבץ קבוצה של עוזרים לעת מצוא כדי שיסיעו בידו להתמודד מול כוחה העדיף-לכאורה של כנופיה חזקה. ג'ון ויין, דין מרטין, אנג'י דיקנסון וריקי נלסון בסרטו של הוארד הוקס.

 

השופט רוי בין 1972 ****

The Life and Times of Judge Roy Bean

פורע חוק מקים לעצמו ארגון חדש של חוק וסדר בלב השממה וקורא בפעולותיו תגר על הצדק התרבותי. דיון בשאלות טבע החוק האפשרי לאדם בתנאי קיום מיוחדים, באמצעות משחק מבריק של פול ניומן בסרטו של ג'ון יוסטון.

 

שיין 1953 ****

Shane

אקדחן נודד מנסה להשתקע במחיצתה של משפחה חקלאית, אך עימות ענינים בין מתיישבים מכריח אותו להפעיל את יכולותיו ולהעריך מחדש את סיכוייו. אלן לאד, ג'ין ארתור וואן הפלין במערבון הקלאסי של ג'ורג' סטיבנס.

 

שערי החופש 1980 *****

Heaven's Gate

תמונת מערב נדירה המבוססת על דברים שהיו; על רקע המערב הפרוע מתואר עימות קשוח, ועקוב מדם שהתרחש בין מהגרים אירופאים לחוואים מקומיים, תוך הצגת מערכת יחסים ייחודית המתפתחת בין ותיקי המקום לחדשים זה מקרוב באו. כריס קריסטופרסון, כריסטופר וולקן, ג'ון הארט ואיזבל הופרט בסרטו רחב היריעה של מייקל צ'ימינו.

נתונים נוספים