סרטי פעולה ומתח מומלצים

 

סרטי פעולה ומתח מומלצים


לעולם אל תאמר לא 1983 ***

NEVER SAY NEVER AGAIN

על ג'יימס בונד שכבר פרש ממקצועו מופעל לחץ בכדי שישוב למשימה אחת נוספת. שון קונרי, קלאוס מריה ברנדאוור וברברה קררה בסרט המרתק ומלא הפעולה של אירווין קרשנר. 137 דקות.

 

בילי באת'גייט 1991 ***

BILLY BATHGATE

דמותו ופעולותיו של הגאנגסטר היהודי דאץ' (ההולנדי) שולץ דרך עיניו של נער כנופיה מתלמד ששם לו למטרה להתקדם בחיים בארה"ב של שנות העשרים. תיאור אמין ומשחק טוב של דסטין הופמן, ניקול קדמן, לורן דין וברוס ויליס. סרטו של רוברט בנטון. 106 דקות.

 

באגסי 1991 ****

BUGSY

מבוסס על חייו של הגאנגסטר באגסי מאלון. תיאור מאבקיו המיוחדים במינם של מאלון בנסיונו להגשים את החזון להקמת עיר ההימורים לאס וגס במדבר נבאדה ולכבוש את אמונה של נערת לבבו. וורן ביטי מרשים בסרטו של בארי לווינסון. עם אנט באנינג. 135 דקות.

 

השיחה 1974 ****

THE CONVERSATION

מצותת מקצועי המנסה לשמור על ריחוק מתוצאות פעולותיו נקלע למעורבות אישית מחייבת כאשר הוא מגלה כי הן מגויסות לסיוע במעשה פשע. דיון מוסרי נוקב בשאלת מהותה של החדירה לקדושת היחיד ולהיקף האחריות האישית של אלה היוזמים פעולה כזו בסרט מבריק. ג'ין הקמן, ג'ו קאזאל, אלן גארפילד, פרדריק פורסט, טרי גאר, רוברט דובאל והריסון פורד טובים כולם בסרטו של פרנסיס פורד קופולה. 119 דקות.

 

פרנטיק 1988 ****

FRANTIC

אשתו של אמריקאי המגיע לפריס נעלמת לפתע ואחרי נסיונות שווא לקבל סיוע מן השלטונות כדי לאתרה הוא מגלה כי רק יזמה פרטית מקורית תוכל לפתור את התעלומה. הריסון פורד, בטי באקלי, עמנואל סינייה וג'ון מהוני בסרטו של רומן פולנסקי. 114 דקות.

 

השינה הגדולה 1946 ***

THE BIG SLEEP

לפי ספרו של ריימונד צ'נדלר. פיליפ מארלו, הבלש הפרטי הנודע, נשכר לפעולת עיקוב שגרתית ומגלה הרבה יותר ממה שבטוח עבורו. המפרי בוגארט ולורן באקאל מצוינים במשחקם. עם מרתה ויקרס ולואי ז'אן היידט בסרטו של הוארד הוקס. 114 דקות.

 

כנגד כל הסיכויים 1984 ****

AGAINST ALL ODDS

שחקן פוטבול הנמצא בחופשת פציעה יוצא למשימת איתור נערה באיים הקריביים, מתאהב בה ומגלה כי בפני אהבתם עומדים מכשולים חברתיים רבי עצמה. שאלות בדבר כוח ההשפעה של שליטי החברה על בחירות היחיד בסרט המצוין של טיילור האקפורד בכיכובם של ג'ף ברידג'ס, רחל וורד, ג'יימס וודס, אלכס קאראס, ריצ'רד וידמרק וסוזי קורץ. 116 דקות.

 

שיגעון של לילה 1985 **

AFTER HOURS

מה שמתחיל כנסיעת ביקור פשוטה של צעיר עירוני באחד מפרברי העיר הופך לסיוט בעל אופי סוריאליסטי המתמשך לאורך לילה שלם. תרגיל פסיכולוגי אמנותי של מצבי מעבר מדמיון למציאות. עם גריפין דאן, רוזנה ארקט, טרי גאר ולינדה פיורנטינו ועוד בנסיון קולנועי מעניין של מרטין סקורסזה. 94 דקות.

 

ללא רחמים 1986 ***

NO MERCY

שוטר מנסה למצוא את רוצח שותפו בניגוד להוראות הממונים עליו וחוטף את נערת הרוצח בתחום שליטתו האלימה. ריצ'רד גיר וקים באסינג'ר בסרטו של ריצ'ארד פירס. 107 דקות.

 

בכוננות מתמדת 1991 ***

THE LAST BOYSCOUT

ברוס ויליס הוא בחור טוב הנקלע לעימות קשוח וחסר פשרות עם אדם אלים ואכזרי המפעיל כנופיה שאיננה יודעת רחמים. הרבה פעולה עם דיימון ויינס וצ'לסה פילד בסרטו החזק של טוני סקוט.

 

בלשית על עקב גבוה 1991 **

V. I. WARSHAWSKI

בלשית פרטית קשוחה מחזרת אחרי גבר ומוצאת את עצמה מגינה על בתו במרדף עם רוצחים המבקשים את נפשה. קתלין טרנר, ג'יי. או. סאנדרס ואנג'לה גות'אלס בסרטו של ג'ף קאניו. 100 דקות.

 

האחים בלוז 1980 ***

THE BLUES BROTHERS

צמד ידידים מוסיקאים המסובכים עם המשטרה מקימים להקת ג'אז ויוצאים להופעות בנסיון לגייס כספים למטרה טובה. הרבה מרדפים ומוסיקה. עם ג'ון בלושי, דן אקרויד, ארתה פראנקלין, ג'ון קאנדי, ריי צ'רלס וקאב קאלוויי בסרטו של ג'ון לאנדיס. 130 דקות.

 

צבעים 1988 ***

COLORS

שוטר מתחיל פוגש בבעל נסיון במסגרת יחידה מיוחדת המופקדת על פעילות הפשע השכונתית של כנופיות בלוס אנג'לס. עם שון פן, רוברט דובאל ומריה קונצ'יטה-אלונסו בסרטו של דניס הופר. 119 דקות.

 

קוד השתיקה 1985 ****

CODE OF SILENCE

שוטר מוכשר ואמיץ איננו מוכן לשתף פעולה עם חבריו ליחידה בכדי להסתיר את פשעו של אחד מהם וננטש על ידם כשהוא זקוק לעזרתם במלחמתו כנגד כנופיה מסוכנת. צ'אק נוריס והנרי סילווה בסרטו של אנדריו דיוויס. 101 דקות.

 

צ'ארלי וואריק 1973 ***

CHARLEY VARRICK

שודדים קטנים מצליחים "יותר מדי" במקצועם כשלידיהם נופל סכום עצום השייך למאפיה. עם וולטר מתיאו וג'ו דון בייקר בסרטו של דון סיגל.

 

ד"ר נו 1963 ****

DR. NO

ג'יימס בונד יוצא למשימה מסוכנת כנגד פעילותו של ד"ר נו המסתורי באי בודד בסיוע יפהפיה העולה מן הים. הראשון ואחד הטובים שבסדת סרטי בונד, הסוכן החשאי 007. שון קונרי, אורסולה אנדרס וג'ק לורד בסרטו של טרנס יאנג. 105 דקות.

 

הארי המזוהם 1971 ***

DIRTY HARRY

שוטר אמריקני מפעיל שיטות אלימות ובלתי מקובלות בדרך איתורו רוצח ומסתבך עם הממונים עליו בגלל גישתו זו. קלינט איסטווד והארי גוארדינו בסרטו של דון סיגל. 103 דקות.

 

התהום 1977 ***

THE DEEP

זוג צעיר המבלה חופשתו על החוף מגלה תוך כדי צלילה דרך למטמון יקר הנמצא במעמקים. תהליך הוצאת המטמון מסתבך כאשר נוכלים מאיימים על המגלים. עשוי היטב ומרתק. ז'קלין ביסה, ניק נולטה, רוברט שאו ואלי ואלאך בסרטו המרתק של פיטר ייטס. 123 דקות.

 

משאלת מוות 1974 ***

DEATH WISH 1974

אדם שמשפחתו נפגעה קשה מאלימות הפשיעה העירונית בניו-יורק מחליט לקחת את החוק והצדק לידיו הפרטיות ויוצא לצוד פושעים ברחובות. צ'רלס ברונסון והופ לאנג בסרטו של מייקל וינר. 93 דקות.

 

כחום הלילה 1967 ****

IN THE HEAT OF THE NIGHT

חוקר משטרה שחור מגיע לבירור מקרה פשע בעיירה דרומית נגועת גזענות ומזעזע את אושיות הממסד הפוליטי והחברתי במקום תוך שהוא מתעמת עם מפקד המשטרה המקומית. משחק מצויין של סידני פואטייה, רוד שטייגר ווורן אואטס בסרטו של נורמן ג'ואיסון. 109 דקות.

 

נשק קטלני 1987 ***

LETHAL WEAPON

זיווג בין שני שוטרים שנראה בתחילה כבלתי מתאים לחלוטין מתגלה כזיווג משמיים כשעליהם להילחם בכנופיית פושעים מושחתים וחסרי מצפון. מל גיבסון, דני גלובר וטום אטקינס בסרטו של ריצ'רד דונר. 109 דקות.

 

נשק קטלני 2 1989 ***

LETHAL WEAPON 2

סרט המשך ל"נשק קטלני" בו כמעט הכל קשוח יותר וסוער יותר - והפעם עם נקודת מבט פוליטית שבאה לידי ביטוי בתמיכת שגרירות זרה במעשי פשע מקומיים. מל גיבסון, דני גלובר וג'ו פאשי בסרטו של ריצ'רד דונר.

 

בראש מורם 1973 ***

WALKING TALL

עמידתו האמיצה של שריף במדינת טנסי כנגד כנופיות אלימות במקום מגוריו. סרט פעולה קשוח שזור במשחקו המצוין של ג'ו דון בייקר. לצידו מופיעה אליזבט הרטמן בסרטו של פיל קארלסון. 125 דקות.

 

המסך הקרוע 1966 ****

TORN CURTAIN

פרופסור אמריקני למדעים נקלע למעורבות במשימת ריגול במזרח גרמניה בסרט מתח שנון, מרתק ואמיץ בביקורתו על המשטר הקומוניסטי. פול ניומן וג'ולי אנדריוס בסרטו של אלפרד היצ'קוק. 128 דקות.

 

טיל הרעם 1965 ***

THUNDERBALL

ג'יימס בונד, סוכן חשאי 007, יוצא כנגד אירגון ספקטר המאיים להשמיד את מיאמי אם לא יקבל סכום כופר עצום. שון קונרי ואדולפו צ'לי באחד הטובים שבסדרת סרטי ג'יימס בונד. סרטו של טרנס יאנג. 132 דקות.

 

הגנב 1981 ****

THE THIEF

מפצח קופות עצמאי שמנסה לשקם את חייו על ידי פעולת פריצה מתוחכמת מסתבך כאשר מסתבר לו כי ארגוני העולם התחתון מורכבים וקשים לפיצוח הרבה יותר מקופות פלדה. ג'יימס קאן וטיוסדי וולד בסרטו של מייקל מאן. 126 דקות.

 

דרכי הצדק 1975 ***

WHITE LINE FEVER

משוחרר ויאטנם החוזר לביתו ומנסה להיכנס לעסקי ההובלה מגלה כי דרכו נחסמת על ידי אנשים אלימים השולטים בתחום עסקי זה באמצעים של איום וסחיטה. ז'ן-מישל וינסנט וקיי לנץ בסרט בבימויו של קרל רייס. 126 דקות.

 

חבורת הלוחמים 1979 ***

THE WARRIORS

עשרות קבוצות צעירים דולקות אחר קבוצה המואשמת ברצח מנהיג מקומי במרדף לילה אלים בסמטאות ניו יורק, גניה ותחנות הרכבת התחתית שלה. מיכאל בק ותומס וייטס בסרטו של וולטר היל. 100 דקות.

 

פלדה 1980 ***

STEEL

קבוצת בנאי פלדה קשוחים מנסה לעמוד בלוח זמנים שנקבע להשלמתו של גורד שחקים תחת איום סגירה מצידו של בנק ולחצים של מתנגדים אחרים. לי מייג'ורס וג'ניפר אוניל בסרטו של סטיבן קארוור. 99 דקות.

 

גלוריה 1980 ****

GLORIA

אשה נועזת לוקחת תחת חסותה ילד שהמאפיה החליטה כי הוא יודע יותר מדי ומחליטה להגן עליו בכל מחיר. ג'ינה רולאנדס מצוינת בסרטו של ג'ון קסווטס. 121 דקות.

 

העד 1985 ***

WITNESS

ילד מבני הכת הדתית ה"עמיש" הוא עד ראיה מקרי לרצח ושוטר נרדף שנקלע ליישוב מגוריו זוכה בחוויית התבוננות מקרוב אהבה בקהילה מיוחדת המתנגדת רעיונית לאלימות. האריסון פורד וקלי מקגילס בסרטו של פיטר וור. 112 דקות.

 

המורד 1967 *****

COOL HAND LUKE

פול ניומן משכנע בתפקיד אדם שנשלח בשל עבירה קלה למחנה עונשין, שם הוא מסרב להיכנע לסמכותו של מנהל כלא רודן ומראה עד כמה יכול אדם להיות בלתי נכנע. עם ג'ורג' קנדי בסרטו החזק של סטיוארט רוזנברג. 126 דקות.

 

הסיציליאני 1987 *****

THE SICILIAN

גיבור עממי המופיע בסיציליה המדוכאת על ידי המאפיה והפוליטיקה מושך אליו את הערצת ההמונים ומכריח את מנהיגי המאפיה המקומית להילחם בהשפעתו. כריסטופר למברט וטרנס סטמפ בסרטו של מייקל צ'ימינו. 105 דקות.

נתונים נוספים