סרטי קומדיה מומלצים

 

סרטי קומדיה מומלצים


 

בריאן כוכב עליון 1979 ***

LIFE OF BRIAN

פארודיה סטירית של חבורת מונטי פייטון על חיי ישו מנצרת ועל מנהגי תקופתו עם קריצה חזקה ואקטואלית לקבוצות המרד הממסדיות של ימינו. הרבה בדיחות טובות וכמה לא כל כך... עם ג'ון קליז, גרהם צ'פמן, טרי גיליאם, טרי ג'ונס, אריק איידל ומייקל פאלין. 93 דקות.

 

דבר אינו מקודש 1937 ****

NOTHING SACRED

סיפור דרמטי מפוברק המתפרסם בעתון הוא תחילתו של תהליך רמייה שבאמצעותו רוצה נערה לעלות לכותרות ולגדולה. קרול לומברד, פרדריק מארץ' וולטר קונלי בסרטו של ויליאם קולמן. 70 דקות. של.

 

הקש בעץ 1954 ****

KNOCK ON WOOD

מצחיקן ביישן שאינו מצליח לתקשר עם אנשים וקל וחומר עם נשים מופיע כפיתום המדבר מפיה של בובת עץ עד שזו הופכת לחלק מתסבוכת ריגול הסוחפת את בעליה עימה. סרט מצחיק מאד ואחד מהטובים של דני קיי. עם מאי צטרלינג ובבימויים של מלווין פראנק ונורמן פנמה. 103 דקות.

 

תעצרו את העיר, אני רוצה לרדת 1991 ***

CITY SLICKERS

שלושה אנשי עיר ששוברים את שיגרת חייהם על ידי יציאה למסע בוקרים נוסח המערב הפרוע מקבלים, בגלל התפתחות בלתי צפויה, שיעור רציני בשרידות. טיפול קליל והומוריסטי בנושאים חשובים. מהנה. בילי קריסטל, דניאל שטרן, ברונו קירבי וג'ק פאלאנס בסרטו של רון אנדרווד. 110 דקות.

 

מרק ברווז 1933 ****

DUCK SOUP

גרושו, הארפו וצ'יקו מתפקדים כשרי ממשלה ומרגלים המעורבים ביחסי החוץ העוינים השוררים בין שתי מדינות באירופה. סטירה פוליטית מטורפת בכיכובם של האחים מרקס ומרגרט דומונט. סרטו של ליאו מקרי. 70 דקות. של.

 

ד"ר סטריינג'לב או: איך למדתי לאהוב את הפצצה 1964 ****

DR. STRANGELOVE

איש צבא מטורף מסכן את עתידה של האנושות כשהוא מפעיל את המנגנון האחראי על שיגור כוח ההתקפה האטומי של ארה"ב. סאטירה פוליטית מטורפת בכיכוב פיטר סלרס, ג'ורג' ס. סקוט, סטרלינג היידן וג'יימס ארל ג'ונס ובבימויו של סטנלי קובריק. 93 דקות. של.

 

אורות הכרך 1931 *****

CITY LIGHTS

נווד חסר כל בעיר הגדולה מתחבר עם עשיר הפכפך ומתאהב במוכרת פרחים עיוורת בסיפור מרתק ונוגע ללב כאחד. צ'רלי צ'פלין בתפקיד הנווד חסר הכל עם וירג'יניה צ'ריל בסרטו. 86 דקות. של.

 

הקרקס 1928 *****

THE CIRCUS

הנווד, המגולם על ידי צ'רלי צ'פלין, נרדף על ידי שוטרים והוך מבלי רצונו מוקיון כוכב בזירת קרקס, בה רודה מנהל הקרקס העריץ בבתו ובפועליו. עם מרנה קנדי והנרי ברגמן בסרטו של צ'רלי צ'פלין. 72 דקות. של.

 

עיסקת המאה 1983 ***

DEAL OF THE CENTURY

לידיו של סוחר נשק קטן, המבלה זמנו ברפובליקת בננות דרום אמריקאית, נופלת הזדמנות לעיסקת נשק בשווי מליוני דולרים. סטירה משעשעת על הדרך בה נעשות עסקאות נשק בפוליטיקה העולמית. צ'בי צ'ייס, סיגורני ויבר וגרגורי הינס בסרטו של ויליאם פרידקין. 99 דקות.

 

כל מה שצית לדעת על מין אך התביישת לשאול 1972 ***

EVERYTHING YOU ALWAYS WANTED TO KNOW ABOUT SEX (BUT WERE AFRAID TO ASK

קובץ מערכונים משעשעים בהשראת ספר ההדרכה המיני המפורסם בשם זה, בבימויו של וודי אלן ובהשתתפותו. עם ג'ין וילדר. 87 דקות.

 

בואינג בואינג 1965 ***

BOWING, BOWING

חייו של צעיר אמריקאי שהצליח לקיים בפריס רומן עם שלוש דיילות במקביל הולכים ומסתבכים כאשר ידידו מעוניין בחלק מן ה"שלל" ומועדי הטיסות משתנים. טוני קרטיס וג'רי לואיס בקומדיה של ג'ון ריץ'. 102 דקות.

 

מטורף, מטורף, מטורף העולם 1963 *****

IT'S A MAD, MAD, MAD WORLD

הידיעה על הימצאו של אוצר טמון מכניסה לקדחת תאוות הבצע קבוצה גדולה של אנשים הפותחים בתחרות ספונטאנית, איש איש כפי יכלתו, לנסות ולהגיע ראשונים אל המטמון. בצוות השחקנים הגדול בולטים ספנסר טרייסי, מילטון ברל, אתל מרמן וטרי טומאס. סרטו של סטנלי קרמר. 154 דקות.

 

גברת ליום אחד 1933 ****

LADY FOR A DAY

לפי ספרו של דיימון ראניון. אנשי העולם התחתון בניו יורק נחלצים למאמץ משותף ולא שגרתי בכדי לסייע לישישה ענייה לפתור בעייה מיוחדת במינה. וורן ויליאם, מאי רובסון וגאי קיבה בסרטו של פרנק קאפרה. 95 דקות. של.

 

ג'ו נגד הר הגעש 1990 ****

JOE VERSUS THE VOLCANO

בחברה אפורה ומנוונת מקבל צעיר הזדמנות נדירה לצאת להרפתקה רומנטית מסעירה והוא לוקח אותה בשתי ידיים. עם טום האנקס, מג ריאן, לויד בריג'ס ורוברט סטאק בסרטו של ג'ון פטריק שאנלי. 102 דקות.

 

השלומיאל 1979 ***

THE JERK

וידויו האישי של שלומיאל שמחליט לצאת ולחפש את מזלו בעיר הגדולה. סטיב מרטין משעשע בסרטו הסטירי של קרל ריינר. 93 דקות.

 

השמיים יכולים לחכות 1978 ****

HEAVEN CAN WAIT

ספורטאי שנלקח לשמיים בטעות מוחה על מותו ללא עת וזוכה להשיג פשרה מיוחדת במינה בה הוא מקבל זמנית גוף אחר. וורן ביטי, ג'ולי כריסטי, ג'יימס מייסון, דיאן קאנון וג'ק וורדן בסרטם של וורן ביטי ובאק הנרי. 100 דקות.

 

ג'ק פלאש המקפץ 1986 **

JUMPIN' JACK FLASH

עובדת מחשב יומיומית מקבלת שדר מיוחד ומוצאת עצמה מעורבת בפרשיית ריגול מסוכנת. וופי גולדברג, סטפן קולינס וג'ון ווד בסרטה של פני מרשל.

 

נחש מי בא לסעוד 1967 ****

GUESS WHO'S COMING TO DINNER

נערה לבנה מביאה לארוחת הערב בבית הוריה את ארוסה השחור וחושפת את הבעיות הרגשיות שלהם לגבי הזיווג. ספנסר טרייסי, קתרין הפבורן וסידני פואטייה מפגינים משחק מצוין בסרטו השנון והעוקצני של סטאנלי קרמר. 108 דקות.

 

המחשב שידע יותר מדי 1981 ***

IMPROPER CHANNELS

בעקבות מחדל ביורוקרטי של עובדת סוציאלית נלקחת ילדה קטנה מבית הוריה ומוחזקת על ידי הממסד כבת ערובה כנגד הוריה היוצאים למתקפה נגדית. סרט המעלה שאלות לגבי הסיוע שמקבל האזרח ממי שמתיימר לשרת אותו. אלן ארקין, מרייט הארטלי והארי דיטסון בסרטו של אריק טיל. 92 דקות.

 

גרין קארד 1990 ****

GREEN CARD

תיאור מערכת היחסים בין אירופאי המנסה להשיג את ה"גרין קארד" האמריקאי המיוחל על ידי נישואין פיקטיביים לבין נערה אמריקנית. ג'רר דפרדיה ואנדי מקדואל בסרטו של פיטר וייר. 108 דקות.

 

מקגינטי הגדול 1940 ****

THE GREAT NCGINTY

נווד חסר כל נקלע לפוליטיקה, לומד את השחיתות שבמערכת השלטונית ומטפס בסולם עד למשרת ראש עיר. סטירה פוליטית עם בריאן דונלוי, מוריאל אנג'לוס ואקים טמירוף. סרטו של פרסטון סטרג'ס. 81 דקות. של.

 

ויקטור/ויקטוריה 1982 ****

VICTOR/VICTORIA

זמרת מובטלת שמגיעה לרעוב בפריס של שנות השלושים מוצאת הצלה על ידי הופעה כגבר המתחזה לאישה במועדון לילה מקומי. בעלילה המשעשעת מככבים ג'ולי אנדריוס, רוברט פרסטון, ג'יימס גארנר ולסלי אן וורן, את הקומדיה העסיסית מביים בלייק אדוארדס. 133 דקות.

 

משנה מקום, משנה מזל 1983 **

TRADING PLACES

נווד רחוב חסר כל מחליף תפקידים עם יועץ השקעות צעיר אמיד בעקבות התערבות שבאה לבחון את יכולת ההתמודדות של שניהם עם החיים בתנאים שונים מאלה שלהם הורגלו. דן אקרויד, אדי מרפי וג'יימי לי קרטיס בסרטו של ג'ון לנדיס. 106 דקות.

 

שים פס על הפס 1981 ***

STRIPS

צעירים שמחליטים להתגייס לצבא בכדי לסדר את חייהם מוצאים לנכון לסדר את מפקדיהם ומסתבכים בפעולה מעבר לגבול האויב. ביל מוראי בסרטו של איואן רייטמאן. 106 דקות.

 

מה נשמע, דוק? 1972 ****

?WHAT'S UP DOC

נערה שובבה מצליחה להתערב ולהפריע את חייו הסדורים של מלומד מרובע באחת מהקומדיות היותר מצחיקות שנעשו אי פעם. ברברה סטרייסנד וריאן אוניל בסרטו של פיטר בוגדנוביץ'. 94 דקות.

 

מכוניות משומשות 1980 **

USED CARS

תחרות בין שני סוחרי מכוניות משומשות אינה יודעת גבולות ותופשת תאוצה עד מצבים אבסורדיים ומקבריים. קומדיה שהיא גם טיפול עוקצני בתרבות הצריכה האמריקנית. קורט ראסל וג'ק וורדן בסרטו של רוברט זמקיס. 113 דקות.

 

האשה באדום 1970 **

THE WOMAN IN RED

איש עסקים ובעל משפחה בגיל העמידה מנסה את מזלו בחיזור אחרי דוגמנית יפהפיה בעזרת ידידיו ותוך היקלעות למצבים משעשעים. ג'ין וילדר, קלי לה ברוק ויהודית אייוי בסרטו של ג'ין וילדר. 87 דקות.

 

פרנקנשטיין הצעיר 1974 **

YOUNG FRANKENSTEIN

נכדו של ד"ר פרנקנשטיין הנודע שב לטרנסילוואניה לחפש את שרשיו במקום בו רכש סבו את שמו ויוצר שוב את מפלצת האדם המפורסמת, אך הפעם בצחוק. עם ג'ין וילדר, מרטי פלדמן, מדלין קאן וגלוריס לכמן בסטירת האימה של מל ברוקס. 108 דקות. של.

 

היחפן מבוורלי הילס 1986 ****

DOWN AND OUT IN BEVERLY HILLS

סטירה על אמריקה; בחייו וחיי משפחתו של אמיד אמריקאי מן המעמד הבינוני מופיע חסר בית מקסים. ניק נולטה הנווד משנה דברים רבים בתפישותיהם של בני משפחתו של ריצ'רד דרייפוס. עם בט מידלר בסרטו של פול מזורסקי. 102 דקות.

 

אוואנטי 1972 ****

!AVANTI

איש עסקים אמריקאי נפטר בנסיבות מסתוריות בעיצומה של חופשה באיטליה. בנו שנשלח לערוך את סידורי ההלוייה מגלה שאביו הוריש לו ערכים בלתי צפויים. ג'ק למון, ג'ולייט מילס ואדוארד אנדריוס בסרטו של בילי ויילדר. 144 דקות.

 

שלך בבגידה 1984 ***

UNFAITHFULLY YOURS

מנצח תזמורת קנאי, החושד באשתו שהיא מנהלת רומן, מתכנן רצח מושלם בכדי להיפטר מאשתו וממאהבה. כצפוי, נתקלת התכנית בתקלות לא צפויות. דדלי מור ונסטסיה קינסקי בקומדיה המשעשעת של הווארד זיף. 97 דקות.

 

הדיקטטור הגדול 1940 ****

THE GREAT DICTATOR

ספר יהודי מגוייס לצבא הגרמני במלחמת העולם הראשונה, מאבד בה את זכרונו וחוזר בשלהי מלחמת העולם השנייה מבלי לדעת כי השלטון פנה כבר כנגד היהודים. סטירה חריפה על הדיקטטורה של היטלר ודיקטטורות בכלל בסרטו של צ'רלי צ'פלין, שנוצר קרוב לאירועים עצמם בתחילת המלחמה. עם ג'ק אוקי, פולט גודאר ובילי גילברט. 128 דקות. של.

 

דג ושמו ואנדה 1988 ***

A FISH CALLED WANDA

שופט שנופל קרבן לקסמי פיתוייה של פושעת יפהפיה הוא חלק מסיפור פשע מבדח ורצוף מצבים מצחיקים בכיכובם של ג'ון קליז, ג'יימי לי קרטיס, קוין קליין ומייקל פאלין. סרטו של צ'רלס קריצ'טון. 107 דקות.

 

המפיקים 1968 ****

THE PRODUCERS

שני מפיקים-נוכלים מחליטים לעשות כסף מכשלון ומעלים על במת ברודווי את המחזמר הגרוע ביותר שבאפשרותם להפיק. סאטירה מבדחת על עולם התיאטרון. זירו מוסטל מעולה עם ג'ין וילדר בסרטו של מל ברוקס. 98 דקות.

 

אהבה בפאלם-ביץ' 1942 ****

THE PALM BEACH STORY

אשתו השאפתנית של מהנדס מגיעה לעיר בדרומה של פלורידה ונקלעת לפרשיית אהבהעם מליונר בקומדיה שנונה ועסיסית. עם קלודט קולבר, ג'ואל מקרי, רודי ואלי ומרי אסטור המצוינים בסרטו המבדח של פרסטון סטרג'ס. 88 דקות. של.

 

סרט אילם 1976 **

SILENT MOVIE

הבימאי מל ברוקס וחבורת שותפים למקצוע מציגים קומדיה שהיא הצדעה מודרנית לסרטים האילמים בהם הועבר המסר באמצעות תמונה נעה ללא מלים. מבדח. עם מרטי פלדמן, דום דה לואיז ואמנים אורחים רבים, ביניהם אן בנקרופט, ברט ריינולדס, ליזה מינלי ועוד.

 

יריה באפלה 1964 ***

A SHOT IN THE DARK

הבלש הצרפתי המבדח קלוזו מנסה לפענח תעלומת רצח שהתרחשה בבית עשירים. אחד הטובים שבסרטי קלוזו. מצחיק מאד. לצד פיטר סלרס המצויין אלקה זומר וג'ורג' סנדרס בסרטו של בלייק אדוארדס.

 

ישנוני 1973 ***

SLEEPER

אדם שמורדם ומוקפא בטעות לשנים רבות מתעורר אי שם בעולם עתידני. קומדיה בדיונית מצחיקה, המהווה גם סאטירה על היבטים בחברת זמננו. סרטו של וודי אלן אשר הוא כתב, משחק ומביים גם יחד. 88 דקות.

 

פסים וכוכבים 1988 ***

Stars and Bars

מומחה אמנות בריטי נוסע לאורך אמריקה במטרה לרכוש ציור נדיר של רנואר שנמצא בידי מקומי המתגורר באחת ממדינות הדרום, אך מוצא עצמו מסובך בתהליך עם כמה דמויות מיוחדות. סטירה משעשעת על הערכה אמנותית ועוד. דניאל דיי לואיס, הארי דין סטאנטון וג'ואן קיוזאק בסרטו של פאט אוקונור. 94 דקות.

 

הצעצוע 1982

The Toy

כתב מובטל מוצא את עצמו במצב בו הוא נרכש כצעצוע עבור ילד מפונק של אדם עשיר. מצבים מבדחים בסרט שהוא גם המחשת עקרון מוסרי. ריצ'ארד דונר ביים את ריצ'ארד פריור, ג'קי גליסון ונד ביטי. 97 דקות.

 

צרה גדולה 1986

Big Trouble

סוכן ביטוח מתכנן עם לקוחה להיפטר מבעל סורר. סטירת מצבים קומית, המבוצעת בכשרון הומוריסטי רב יכולת על ידי שני קומיקאים משובחים: פיטר פאלק ואלן ארקין. הסרט מבויים בידיו האמונות של ג'ון קאסאווטס. 89 דקות.

 

איש הקדילק 1990

Cadillac Man

איש מכירות של מכוניות חייב למכור 12 מכוניות או שיפוטר, אך לחייו, המלאים בבעיות שונות, מתווספות כמה נוספות שאותן לא יכול היה לחזות. על יכולתם של אתגרים חדשים לחשוף יכולות. בסרטו של רוג'ר דונלדסון מככבים רובין וויליאמס, טים רובינס ופאמלה ריד. 93 דקות.

 

הבהלה לזהב 1925

The Gold Rush

צ'רלי צ'פלין נודד ברחבי אלסקה למצוא זהב ומוצא דברים רבים נוספים. הקומדיה הקלאסית מרנינת הלב של צ'רלי צ'פלין שביים, כתב ומשחק. עם מקס וויין, ג'ורג'יה היל ובטי מוריס. 68 דקות. של.

 

המפקח הכללי 1949

The Inspector General

אחד ממשתתפיה של תצוגת מכירת תרופה נודדת מוצא את דרכו בטעות לעיירה שבה טועים לחשוב אותו להרבה יותר ממה שהוא באמת. סרטו השעשע מאד של דני קיי ואחד הטובים בעבודותיו, ביחד עם וולטר סלזק וברברה בייטס ובבימויו של הנרי קוסטר. 102 דקות.

 

קרוקודיל דנדי 1987 ***

CROCODILE DUNDEE

קומדיה. עיתונאית אמריקאית התרה אחר כתבה מגיעה לאוסטרליה בכדי לראיין צייד תנינים. כשהוא חוזר בחברתה לניו יורק היא מגלה כי כושר התמצאותו בג'ונגל הבטון איננו נופל מזה שיש לו בערבה הפראית. עם פול הוגאן ולינדה קוזלובסקי בסרטו של פיטר פיימן. 102 דקות.

נתונים נוספים