אשמת ממשלת ישראל

 

אשמת ממשלת ישראל

כאשר אדם רוצח אדם אחר, הוא האשם הראשי ברצח אותו ביצע, ואותו יש לשפוט על הפשע הזה. אך יתכן שהוא לא האשם היחידי. כל מי שסייע בידו במעשהו הנפשע, למשל על ידי כך שסיפק לו את כלי הנשק בו השתמש כדי לרצוח, אשם גם הוא, גם אם במידה מופחתת, באותו רצח. דבר זה יהיה נכון גם לגבי מי שהיתה זו אחריותו שלו לסכל את הרצח – ולא עשה את עבודתו כראוי; גם אדם כזה יהיה אשם, במידה מסוימת, במותו של הנרצח. אשם יהיה גם מי שהפריע לאפשרות ההגנה העצמית של הנרצח או מנע אותה ממנו.

שלושת סוגי העבירות הללו, שהן שלושה סוגים של סיוע לרצח, מתבצעים היום על ידי ממשלת ישראל כלפי אזרחיה. ממשלת ישראל מסייעת היום בדרכים שונות לפורעים הערבים הרוצחים אזרחים ישראלים: היא לא מגינה על אזרחיה – למרות שזוהי מחויבותה העליונה – והיא מונעת מהם להגן על עצמם. בשל כך ניתן לומר כי ממשלת ישראל של היום אשמה בסיוע לרצח אזרחיה, ודם כל עשרות הקורבנות שנרצחו מאז פרצו פרעות תשס"א, נמצא גם על ידיה.

איך בדיוק מסייעת ישראל לרצח אזרחיה?

א. ממשלת ישראל נתנה בידי הרשות הפלשתינית, העומדת מאחורי רציחת אזרחי ישראל, רובים ותחמושת. היא בנתה את הצבא הפלשתיני וחימשה אותו. היא התחייבה בפני אזרחיה כי אם ישתמשו הערבים בנשק זה כדי לפגוע בישראלים, היא תיקח מהם את הנשק, אך היא לא מילאה את התחייבותה זו. הפוליטיקאים הישראלים הפושעים, שנתנו את הרובים בידי הערבים, יכלו, אולי, לטעון כי אז לא היה ניתן לדעת שכך יעשו הערבים בבוא הזמן, ולכן אין הם אשמים. אולם עתה, אין הם יכולים לטעון אפילו את הטענה המופרכת הזו: עתה הערבים יורים עלינו ורוצחים בנו ללא הפסק במשך זמן רב, ומדינאים פושעים אלה ממשיכים לסייע לרוצחים הערבים תוך כדי שהם ממשיכים לרצוח את אזרחי ישראל: הם ממשיכים לתת להם דלק, כסף, מזון ואמצעים אחרים. הם אף ממשיכים לנהל מגעים ושיחות עם הרוצחים הערבים העומדים בראש הרשות הפלשתינית, ובכך מעניקים להם לגיטימציה, כאילו היו חפים מכל פשע. את כל זאת הם עושים כאשר הרוצחים מודים בפה מלא כי הם עומדים מאחורי מעשי הרצח, וכי ימשיכו לרצוח ישראלים. זהו שיתוף פעולה וסיוע ברור, גלוי וישיר לרוצחים ולרצח.

ב. ממשלת ישראל לא עושה את כל מה שהיא יכולה כדי להגן על אזרחי מדינתה; הגנה זו היא חובתה הראשונית של כל ממשלה, חובה שבלעדיה היא מאבדת את הלגיטימיות למשול. הגנת האזרח היא החוזה הראשוני והיסודי בין הממשלה לבין כל אזרח ואזרח. חוזה יסוד זה מופר היום באופן מוחלט: ממשלת ישראל איננה משתמשת בכל האמצעים הצבאיים העומדים לרשותה (ואשר נרכשו לצורך זה על ידי כספי המסים שנגבו מהאזרחים עצמם) כדי לעצור את רצח אזרחיה. דבר זה אף אינו בגדר סוד – ראשי הממשלה והצבא אומרים זאת בגלוי; הם מודים בכך שהצבא הפעיל עד היום רק חלק קטן מאוד מיכולתו במלחמה כנגד הערבים. הודאה זו גוזרת באופן חד משמעי את דינם של אנשי הממשל כמסייעים לרצח. הם, המפקירים את בטחון האזרחים בשם "תהליך השלום", הביאו לכך שמאזרחי מדינת ישראל נשללה הזכות היסודית לחיות בביטחון. דוגמא מחרידה להפקרת האזרחים על ידי הממשלה אפשר למצוא בכך שחיילי צה"ל מחויבים לנוע בשטחי יש"ע ברכבים ממוגנים, כשהם לובשים אפוד מיוחד להגנה בפני ירי. כך קורה שהחיילים, האמורים לשמור על האזרחים, מוגנים, ואילו האזרחים, שלרובם אין אפשרות כלכלית למיגון מהסוג הזה, חשופים ומופקרים לפגיעת כדורי האויב.

ג. ממשלת ישראל מונעת מאזרחיה את האפשרות להגן על עצמם בצורה חופשית מפני המרצחים. למשל, לפני כשבוע נעצר תושב אפרת שקיבל מאביו, דרך הדואר, אקדח. אותה הממשלה, שסיפקה רובים ותחמושת לעשרות אלפי מרצחים, לא מאפשרת לאזרח ישראלי לקבל אקדח!!! כך גם נעצרו והואשמו אזרחים אחרים אשר נאלצו להגן על עצמם מפני המרצחים, כשהיו בסכנת מוות. המסר בפעולות אנטי אזרחיות אלה של הממשל הוא ברור: האזרח שיעז לפעול להגנתו העצמית מסתכן במעצר, במשפט ואולי אף במאסר. בנוסף לכך, מונע החוק הישראלי מרובם המכריע של אזרחי ישראל את האפשרות להשיג נשק להגנה עצמית. כך נוצר מצב שבו הזכות להגנה עצמית, המעוגנת בחוקות כל המדינות המתוקנות בעולם, נשללת היום לחלוטין מאזרחי מדינת ישראל.

אזרחי ישראל מופקרים היום בבתיהם, בדרכים, בבתי הספר, ובכל מקום אחר; הם מופקרים לפגיעת כדורי המרצחים שקנתה בשבילם ממשלת ישראל; מופקרים בלי שממשלת ישראל תגן עליהם; מופקרים בלי יכולת מינימלית להגן על עצמם. הם נרצחים בידי הנשק והכדורים שהם עצמם שילמו עליהם בכספי מסיהם; ממשלת ישראל מובילה את אזרחיה כצאן לטבח, פשוטו כמשמעו, והפעם היא זו שמממנת את מאכלת השוחט הערבי. כך מוצאים את עצמם אזרחי ישראל עומדים חסרי ישע אל מול המתקפה המשולבת של האויב הערבי וממשלתם שלהם גם יחד, נגדם.

מצב איום ומטורף זה, שבו מסייעת ממשלתה של מדינה, באופן ישיר וגלוי, למדינת אויב, תוך כדי שזו נלחמת בה ורוצחת את אזרחיה – אין לו תקדים בתולדות האנושות. זהו מצב של בגידה ללא תקדים – בגידתה של ממשלה באזרחיה. שמם של הפוליטיקאים הישראלים הפושעים האחראים לפשע מתועב זה ייזכר לדראון עולם בתולדות ההיסטוריה האנושית. אנו, אזרחי ישראל המופקרים, לא נשכח לעולם מי הפקיר אותנו ומי עזר למרצחינו להכות בנו. לא נשכח ולא נסלח. בעתיד הקרוב או הרחוק – אנו נתבע צדק. אנו נתבע כי כל אחד ואחד מהפושעים המשרתים היום בממשלת ישראל ייתן את הדין, במלוא חומרתו, על פשעיו אלה. אנו לא נעצור את מאמצינו בעניין זה עד ליום שבו יובא אחרון הפושעים לדין צדק. אנו נעשה את כל שביכולתנו כדי לקרב את בואו של יום זה.

במוקדם או במאוחר, ייווצרו תנאים שיאפשרו לאזרחיה הנפגעים של מדינת ישראל לדרוש וגם לקבל צדק מלא; אז תנתן להם ההזדמנות שנמנעת מהם היום; אך כל אזרח שנפגע בחודשים האחרונים מפעולות המרצחים יכול, כבר היום, לתבוע לדין את ממשלת ישראל על חלקה באחריות לפגיעה זו – וגם על חלקה במעשי הרצח; כל אזרח שקבר קרוב משפחה או חבר יכול לתבוע באופן אישי ומסוים כל אחד ואחד מהאחראים למעשים אלו; כל אזרח ישראלי שנפגע מפעולות האיבה של ממשלתו כלפיו יכול לתבוע כי כל אחד ואחד מאנשי ממשלה זו יישפט וייענש על פשעיו – ושכולם ישלמו פיצויים על הנזקים העצומים שלהם גרמו. על כל אזרח שיכול לתבוע לדין את ממשלתו הבוגדת – לעשות זאת!

נתונים נוספים